Sanitka záchranné služby MS kraje, ilustrační foto. Zdroj: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Krajští záchranáři museli zasahovat u velmi vážné události, při které se dva pracovníci vážně popálili, při explozi barelu s chemickou látkou. Oba muži skončili, s velmi vážným poraněním v péči nemocničních lékařů.

O události dnes informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že jednačtyřicetiletý muž při explozi barelu s chemickou látkou utrpěl popáleniny obou dolních končetin III. stupně, a lehčí popálení končetin horních. Posádka provedla prvotní ošetření popálených ploch, zajistila postiženému tepelný komfort a analgetizaci.

Druhý z pracovníků, muž ve věku čtyřiatřiceti let, měl popáleny horní končetiny, trupu a dolní končetinu. Jeho postižení bylo I.-II. stupně. Tým ZZS pacientovi poskytl přednemocniční neodkladnou péči a připravil jej k transportu do zdravotnického zařízení,“ upřesnil Humpl.

KRIMI Z REGIONU

Oba zranění byli následně přepraveni do ostravské Fakultní nemocnice a předáni do péče lékařů popáleninového centra,“ doplnil k události mluvčí krajské záchranky.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE