Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

MS-kraj – Slunečný víkend s letními teplotami znamenal citelný nárůst úrazových stavů napříč Moravskoslezským krajem. Od sobotního do pondělního rána byli záchranáři volání k desítkám zranění vzniklých při rekreačních aktivitách a cyklisté přitom tvořili nejpočetnější skupinu. Zasahovat bylo nutno celkem u půl druhé desítky cyklistů.

O událostech a záchranářských výjezdech v těchto slunečních dnech informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že se jednalo nejčastěji o pády z kola, a to v terénu i na silnicích. Zraněnými byli převážně muži, zraněné ženy zaznamenali záchranáři čtyři. Ošetřit bylo nutno také dvě děti – dívky ve věku 11 a 13 let. Většina pacientů byla zraněna středně těžce a posádky musely ošetřovat poranění hlavy a končetin.

Pondělní (29.5.) ráno bylo poznamenáno dvěma zásahy u cyklistů:

Po půl sedmé vyjížděla posádka rychlé lékařské pomoci k pětačtyřicetiletému muži, který byl nalezen ležící na zemi vedle jízdního kola bez známek života. Postiženému se snažili pomoci kolemjdoucí a zahájili srdeční masáž. Tým záchranářů následně pokračoval rozšířenou resuscitací, srdeční činnost se však nepodařilo obnovit a zasahující lékařka musela konstatovat smrt. Její příčina nebyla v době zásahu záchranné služby zřejmá, prvotní vyšetření neukázalo závažnější vnější poranění.

„O necelou hodinu později se v Ostravě-Šenově střetli dva cyklisté: devětatřicetiletý muž a třináctiletá dívka. Oba utrpěli středně těžká zranění,“ upřesnil Humpl a doplnil, že po nezbytném ošetření na místě události je posádky RZP přepravily do nemocnic v Havířově a Fakultní v Ostravě.

ČTĚTE TAKÉ: Opilá řidička bourala na Jihlavsku a to hned dvakrát!

Autor: Jiří Berec,
redakce ZE

Komentáře