ZZS
Ambulance - ZZS, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #ZpravyExtra.cz | J. B. (c)2014

Opava – Záchranáři ošetřovali pět osob intoxikovaných oxidem uhelnatým v Opavě. V péči záchranářů skončil muž a čtyři nezletilé děti ve věku 11, 14, 15 a 17 let. 

O události došlo v neděli 17. února, v odpoledních hodinách a informoval o ni redakci serveru @zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Před půl jednou převzali operátoři krajské záchranné služby informaci o kolapsu dívky a na pomoc vyjely týmy rendez-vous a rychlá zdravotnická pomoc. K zásahu byla následně povolána další zdravotnická posádka RZP.

Patnáctiletá dívka byla blízkými objevena v koupelně, v níž se rovněž nalézal plynový spotřebič, v bezvědomí. Po příjezdu na místo události a vstupu do bytu, začalo záchranářům ihned alarmovat čidlo detekující přítomnost smrtelně nebezpečného oxidu uhelnatého. Po urychleném vynesení pacientky z nebezpečného prostoru, zahájili záchranáři poskytování přednemocniční neodkladné péče. Dívka se nalézala ve stavu přímo ohrožujícím její život, musela být zaintubována a převedena na přístrojem řízenou ventilaci. Po podání léků a dalších opatřeních ji pozemní posádky přepravily do nemocnice v Ostravě,“ uvedl Humpl.

ČTĚTE TAKÉ

Ošetřit bylo nezbytné také další čtyři osoby, které se v zamořeném prostoru nalézaly: dva chlapce ve věku 14 a 17 let, jedenáctiletou dívku a sedmačtyřicetiletého muže. „Děti byly předány do péče dětského, muž interního oddělení opavské Slezské nemocnice. Stav ostatních čtyř pacientů se jevil jako lehčí, až středně závažný, všichni byli při vědomí,“ doplnil k nedělní události mluvčí záchranářů.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE