Krajská záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Bruntálsko – Záchranáři, ve čtvrtek 14. února museli zasahovat u vážně zraněného muže na Bruntálsku. Muž se vážně zranil při vystupování z nákladního vozidla. Na pomoc do obce Dlouhá Ves vyjel nejbližší tým záchranářů z Města Albrechtic a lékařské vozidlo rendez-vous z Krnova. Na zásahu a samotné záchranné akci u pacienta se podílela rovněž i ostravská posádka letecké záchranné služby. Informoval o tom redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Čtyřiačtyřicetiletý muž uklouzl a spadl při vystupování z kabiny nákladního automobilu.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, se přitom udeřil do hlavy a zůstal ležet na zemi několik desítek sekund v bezvědomí. V době zásahu ZZS u pacienta přetrvávala porucha vědomí a zasahující lékař vyslovil podezření na poranění mozku. Postiženému byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče – byl zajištěn krčním límcem, týmy záchranářů podaly potřebné léky a kyslík, připravily muže k transportu do zdravotnického zařízení,“ uvedl Humpl.

ČTĚTE TAKÉ

O šetrnou přepravu se postarala posádka vrtulníku Letecké záchranné služby, která muže předala do další péče na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE