Letecká záchranná služba Ostrava - noční vzlet, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Fulnek  / Novojičínsko – Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 19. ledna večer u vážně zraněného muže na Novojičínsku. K zásahu, ve Fulneku byli záchranáři voláni před jednadvacátou hodinou. Na pomoc vyjely pozemní posádky ze stanovišť ve Fulneku a Odrách, k nočnímu letu byl vyslán i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. 

Spolu se zdravotníky u události zasahovaly také ostatní složky Integrovaného záchranného systému.

O události informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že jednašedesátiletý muž utrpěl vážné zranění při požáru obytné buňky, v níž se nacházel.

V době příjezdu posádek krajské záchranky byl při vědomí, avšak v ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil rozsáhlé popáleniny II. a III. stupně, a to na přibližně šedesáti procentech tělního povrchu. „Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, záchranáři zajistili vstup do kostní dřeně a zahájili podávání léků. Záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a připojili muže na přístrojem řízenou ventilaci,“ sdělil Humpl.

Po prvotním ošetření popálených ploch a dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl pacient naložen na palubu vrtulníku a letečtí záchranáři jej transportovali do popáleninového centra ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby. 

ČTĚTE TAKÉ   

Událost vyšetřují policisté.

-jb, (-red.)

Komentáře