Vrtulník Letecké záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #zpravyextra.cz / J.B. (2017)

Bruntálsko – Posádky krajské záchranné služby musely zasahovat v pátek 9. listopadu odpoledne, u vážně zraněného muže na Bruntálsku. Po půl třetí převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o pádu člověka do studny v obci Valšov. K misi byl vyslán i záchranářský vrtulník.

O události a následné záchranné akci informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že jednašedesátiletý muž spadl do studny, do hloubky okolo osmi až deseti metrů. Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, strávil v ledové vodě na dně studny více než půlhodinu. Zpět na zemský povrch byl vytažen hasiči.

Pacient byl při vědomí, zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, hrudníku a břicha, vyloučit nebylo možno ani poranění pánve. Muž byl rovněž silně podchlazený. „Záchranáři jej zajistili pánevním pásem a uložili do vakuové matrace, podali kyslík. Zajistili také tepelný komfort, včetně podání ohřátých infuzních roztoků,“ upřesnil Humpl.

Postižený byl následně sanitním vozidlem dopraven na bruntálský heliport a odtud vrtulníkem transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil mluvčí krajské záchranky.

jb, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE