Sdílejte
Záchranná služba - Ambulance, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Frýdecko-Místecko – Záchranáři zasahovali v neděli 16. července, u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Před dvanáctou hodinou bylo krajské operační středisko záchranné služby na tísňové lince 155 kontaktováno s oznámením střetu cyklisty a osobního vozidla v obci Dobratice.

O nehodě informoval ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

ČTĚTE TAKÉ: Požár neobydleného domu v pražských Vršovicích zaměstnal hasiče

Devětašedesátiletý cyklista, jenž podle informací záchranářů neměl ochrannou přilbu, narazil při sjezdu z kopce čelně do automobilu a zůstal na vozovce ležet bez známek života.

První pomoc muži začali poskytovat svědkové události, kteří pod vedením operátorky záchranné služby prováděli nepřímou srdeční masáž do příjezdu profesionálních záchranářů.

„Zasahující lékař u postiženého zjistil zranění v oblasti hlavy, hrudníku a dolní končetiny. Týmy se pokoušely obnovit činnost srdce prostřednictvím rozšířené resuscitace za použití přístrojové techniky a léků,“ uvedl k tragické nehodě mluvčí záchranářů a doplnil, že jejich několik desítek minut trvající snaha však byla marná. Poranění, která pacient utrpěl, byla smrtelná a na místě jim podlehl.

Autor: Jiří Berec

 

Komentáře