Sdílejte
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Opavsko – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 9. června u vážně ohroženého dítěte na Opavsku. K události došlo několik minut po osmnácté hodině. O události a záchranné akci informoval redakci ZpravyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

 Nahlášeno bylo tonutí malého chlapce v obci Kravaře.

Na místo události vzlétl neprodleně vrtulník LZS z Ostravy a na pomoc vyjela nejbližší pozemní posádka, a to z Dolního Benešova. První záchranáři byli u dítěte po pěti minutách od přijetí výzvy k zásahu.

Roční chlapec byl nalezen rodinou tonoucí v zahradním bazénu. Po vytažení z vody mu základní pomoc poskytovali jeho nejbližší.

„Dítě bylo v okamžiku příjezdu posádek záchranářů v bezvědomí a ohrožení života, avšak spontánně dýchající. Záchranáři ihned započali s poskytování přednemocniční neodkladné péče – zahájili monitorování základních životních funkcí, aplikaci kyslíku, zajistili žilní vstup a podali potřebné léky. Stav dítěte se v průběhu zásahu začal zlepšovat a chlapce se následně podařilo přivést k vědomí. Tým letecké záchranné služby následně zajistil jeho transport do ostravské Fakultní nemocnice a předání do další odborné péče na tamním urgentním příjmu,“ upřesnil Humpl.

„Vzhledem k začínající letní sezóně záchranáři připomínají zásady bezpečnosti při využívání domácích zahradních bazénů i pobytu u vodních toků a ploch. Při pohybu ve vodě je nezbytné dobře zvážit vlastní plavecké schopnosti a vyvarovat se rizikového chování. Malé děti je nezbytné mít pod nepřetržitou vizuální kontrolou, protože i chvilka nepozornosti může vést tragickým následkům,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

PSALI JSME: Tropické teploty přinesly vlnu kolapsů. Záchranáři měli opět plné ruce práce

-jb

Komentáře