Sdílejte
Letečtí záchranáři zasahovali v obchodním domě v Karviné Foto: ZZS MSK

KARVINÁ / Ve středu 6. dubna v dopoledních hodinách došlo v obchodním domě Prior v Karviné k tragické nešťastné události. Na eskalátoru zde došlo k pádu dvou handicapovaných seniorů. Bohužel jeden ze seniorů na místě zemřel. Na místě přistával i vrtulník leteckých záchranářů.

„Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes dopoledne v obchodním domě v Karviné. Před jedenáctou hodinou převzali operátoři ZZS hlášení na tísňové lince, podle něhož došlo k pádu dvou handicapovaných osob z eskalátoru v budově a jejich vážným zraněním. Na místo ihned vyrazily dvě pozemní posádky a k misi byl vyslán vrtulník letecké záchranné služby,“ informoval ZprávyExtra.cz mluvčí záchranářů Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Záchranáři na místě ošetřovali dva pacienty v seniorském věku, muže a ženu.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, měl muž zkolabovat a následně padat z eskalátoru, přičemž s sebou strhl i ženu, která jej doprovázela.

Čtyřiaosmdesátiletý senior v okamžiku příjezdu posádek záchranářů nejevil žádné známky života. „Byla zahájena kardiopulmonální resuscitace, záchranáři se za pomocí srdeční masáže, léků a umělé plicní ventilace pokoušeli obnovit krevní oběh postiženého. Zasahující lékaři u něj zjistili poranění hlavy a horní končetiny. Snahy o záchranu se ukázaly být marné, lékař nakonec konstatoval smrt muže,“ sdělil Humpl.

Okolnosti tragické události nasvědčují tomu, že příčinou pádu seniora mohla být náhlá indispozice interního charakteru.

Ošetřena byla rovněž o dva roky mladší žena. „Její zranění se nejevilo jako vážné, byla při vědomí a v kontaktu se záchranáři. Pozemní posádka ji transportovala na chirurgickou ambulanci nemocnice v Karviné,“ dodal Humpl.

Komentáře