DSA
Letecká záchranná služba, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay/CC0 Creative Commons

Jeseníky – Záchranáři krajské záchranné služby spolu z Leteckou záchrannou službou z Ostravy a pracovníky Horské služby pro oblast Jeseníků zasahovali v pondělí 11. února, ve čtvrt na jedenáct dopoledne u vážného úrazu lyžaře na sjezdovce. Zraněný lyžař byl v přímém ohrožení života.

O události a následné záchranné akci dnes informoval naší redakci, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že třiašedesátiletý muž měl spadnout ve vysoké rychlosti při sjezdu na lyžích a po pádu zůstal v bezvědomí. Horští záchranáři postiženému poskytli první pomoc a zajistili jeho svezení ze svahu k silnici.

Na místo následně dorazily posádky sanitních vozidel a zasahující lékař zjistil známky poranění mozku. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Po zajištění žilního vstupu a podání léků byla nutná intubace dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. „Po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byl muž letecky transportován do Ostravy a předán na urgentním příjmu Městské nemocnice Ostrava,“ doplnil mluvčí krajské záchranky.

jb, (-red.)

Komentáře