Sdílejte
Policie (Ilustrační snímek) Autor: JB - ZprávyExtra.cz

FRÝDEK-MÍSTEK / Policie obvinila šedesátiletého muže z vraždy dvou bezdomovců ve Frýdku-Místku. Obviněný muž je také bezdomovcem. Za dvojnásobnou vraždu mu nyní hrozí až vyjímečný trest. O případu informovala ve středu 30. prosince policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

„Kriminalisté několik desítek hodin intenzivně shromažďovali informace vedoucí k podezřelému, který měl násilným způsobem usmrtit dvě oběti, 50letou ženu a 48letého muže na Frýdeckomístecku. Ohledání místa činu probíhalo v těžkých podmínkách, vzhledem k předmětnému terénu (ke skutku došlo na odlehlém místě v lese). Byla nutná součinnost s dalšími subjekty, například zajištění osvětlení prostoru,“ uvedla Holčáková.

Na místě činu byl přítomen soudní znalec i specialisté odboru kriminalistické techniky a expertíz. Okolí bylo zajištěno a propátráváno policisty speciální pořádkové jednotky.

Kriminalisté ve spolupráci s frýdeckomísteckými policisty vyslechli desítky osob, pohybujících se v okruhu několika kilometrů od místa činu. Postupně se policistům podařilo zmapovat poslední dny zavražděných.

„Díky spolupráci všech zúčastněných, kriminalisté shromáždili důkazy a podezřelý byl zjištěn a usvědčen ve velmi krátké době. Policisté zadrželi 60letého muže již třetí den po oznámení události,“ doplnila Holčáková.

Bezdomovec je podezřelý, že opakovaně zaútočil na oba poškozené bezdomovce takovou intenzitou, že utrpěli závažná poranění, kterým následně podlehli. Zraněným bezdomovec neposkytl pomoc, poté co zemřeli, z místa odešel.

„Obviněný je osobou tzv. bez domova,“ doplnila policejní mluvčí Holčáková.

Policie učiní podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Vyšetřování dvojnásobné vrždy i nadále pokračuje.

Komentáře