Sdílejte
Čtyřkolka v lese, ilustrační foto. Autor: PixaBay. Licence: CC0 Creative Commons

Frýdek-Místek – Záchranářské posádky z Frýdku-Místku zasahovaly ve středu 9. srpna v ranních hodinách u velmi vážné nehody čtyřkolky, jejichž řidič utrpěl při nehodě vážná poranění. V umělém spánku skončil v péči nemocničních lékařů.

Senior na Karvinsku upadl, při pádu hlavou prorazil skleněnou výplň dveří

O nehodě informoval redakce ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na velmi komplikovaně přístupné místo v lese vyjela posádka rendez-vous s lékařem a tým rychlé zdravotnické pomoci z frýdeckého stanoviště záchranné služby.

Čtyřiačtyřicetiletý muž byl po pádu ze stroje v bezvědomí, utrpěl vážná mnohočetná poranění. Došlo k selhání jeho dýchání i srdeční činnosti.

„Posádky záchranné služby zahájily rozšířenou resuscitaci – postiženému byly zajištěny dýchací cesty, záchranáři prováděli srdeční masáž, a zahájili podávání léků. Po opakovaném úsilí se jim podařilo obnovit činnost srdce,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že postiženého zajistili záchranáři krčním límcem, uložili do speciální vakuové matrace a vzhledem k velmi kritickému stavu jej přepravili na nejbližší anesteziologicko-resuscitační oddělení, a to do frýdecko-místecké nemocnice.

Lékárna.cz má nové logo: tradiční kříž doplňují srdce, pilulky a náplasti

Pády z výšky na Bruntálsku a ve Frýdku-Místku zaměstnaly záchranáře na Moravě

Autor: Jiří Berec

 

Komentáře