Moravskoslezští hasiči odstraňovali stromy po silné vichřici . Autor: HZS MsK

Morava – V souvislosti se silným větrem, který dorazil do MSK v neděli 10.11.2017 v pod­večer, vyjížděli hasiči na území celého kraje k pondělní (dnešní) šesté hodině ranní celkem k 105 událostem. Během dnešního dopoledne – do 11:00 hodin – už mají moravskoslezští hasiči na kontě další více než tři desítky výjezdů, hlavně v okrese Frýdek-Místek (21). 

O událostech a výjezdech hasičů v moravskoslezském kraji informoval Jakub Kozák, tiskový mluvčí krajských hasičů s tím, že jde hlavně o odstraňování popadaných a nebezpečně nakloněných stromů a silných větví na komunikacích, popřípadě opřených o elektrické dráty. V souvislosti s uvedenými zásahy dosud nikdo nebyl zraněn, žádný zásah nezpůsobil výraznou škodu.

Pondělní výjezdy podle okresů od 6 do 11 hodin: Frýdek-Místek 21×, Nový Jičín 6×, Ostrava-město 3×, zbývající okresy po 1.

Předchozí výjezdy – od nedělního podvečera do pondělních 6 hodin: Frýdek-Místek 58×, Nový Jičín 19×, Karviná, Opava a Ostrava po 8, Bruntál 4.


PSALI JSME: Česko zasáhne další silný vítr. Nejhůře na tom bude Morava!


Například jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Slezská Ostrava vyjela v pondělí ráno odstranit zlomený strom na cyklostezce, která vede od hradní lávky u Slezskoostrav­ského hradu přes Lučinu na Hranečník,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Moravskoslezští hasiči odstraňovali stromy po silné vichřici . Autor: HZS MsK

Polovina naštípnutého stromu spadla na cyklostezku, druhá polovina hrozila pádem do řeky Lučiny a tehdy by koruna zasáhla vedení velmi vysokého napětí. Hasiči pořezali tu polovinu stromu, která ležela na zemi, a kmen stáhli popruhem, aby při náhlém poryvu nespadla i polovina druhá.

Z koše přivolaného automobilového žebříku se jim podařilo ořezat nebezpečný vršek stromu. O zbytek stromu se postarali pracovníci státního podniku Povodí Odry,“ doplnil krajský mluvčí HZS Jakub Kozák.

-sim, jb

Komentáře