Sanitka záchranné služby, ilustrační foto: Autor: archiv web Udalosti112.cz / ZZS Pk

Frýdecko-Místecko – Hasiči, zdravotničtí záchranáři a policisté zasahovali v sobotu 9. června odpoledne, u vážné dopravní nehodě automobilu u Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku. Kvůli neletovému počasí nemohl na místo události doletět vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a pomoc účastníkům tak poskytovaly pozemní týmy zdravotníků z Frýdlantu a Frýdku-Místku.

O nehodě informoval redakci serveru ZprávyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že posádky záchranné služby ošetřovaly tři osoby:

Šestiletý chlapec utrpěl poranění hlavy a mozku, nalézal se v život ohrožujícím stavu. Zasahující lékař musel zajistit jeho dýchací cesty a přístrojem řízenou ventilaci. Po fixaci krčním límcem, uložení do vakuové matrace a podání léků bylo dítě vrtulníkem přepraveno na urgentní příjem FN Ostrava.

Desetiletý hoch byl zraněn na hlavě, hrudníku a horní končetině. Po ošetření jej pozemní posádka transportovala rovněž do ostravské Fakultní nemocnice.


ČTĚTE TAKÉ: Střet dvou osobních vozidel u Ostřetína, nehoda si vyžádala zranění
Profesionální hasiči, zdravotničtí záchranáři i policisté museli zasahovat v pátek 8. června, krátce po poledni u dopravní nehody, při které se střetla dvě osobní vozidla. Nehoda si vyžádala jedno zranění. 

Pacient ve věku čtyřiapadesáti let byl po vyproštění z havarovaného automobilu při vědomí, byl ošetřen s poraněním páteře a dolní končetiny. Záchranáři jej předali k další léčbě na úrazové ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

 

Komentáře