#LZS Ostrava
Letecká záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Bruntálsko – Devětadvacetiletý muž se v úterý 4. září, krátce před 16. hodinou zřítil, při opravách domu z lešení. Utrpěl vážná poranění. Vážně zraněného dělníka musel do nemocnice transportovat vrtulník Letecké záchranky.

O události informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že devětadvacetiletý muž spadl při práci z lešení, a to z výšky okolo šesti metrů.

Utrpěl poranění obou horních končetin, jevil známky otřesu mozku a zasahující lékař nevyloučil možné nitrobřišní poranění,“ upřesnil Humpl.


PSALI JSME: Ženu, padající ze čtvrtého patra zachytil zasahující záchranář
Posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště Hradec Králové – Bláhovka spolu s lékařem v setkávacím systému ve středu 5. září dopoledne vyjížděla k 26leté ženě, která příbuzným oznámila úmysl spáchat sebevraždu. Na poslední chvíli ji život zachránil zasahující záchranář. 

Postižený byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace, záchranáři podali nitrožilně potřebné léky. Poté jej přepravili k vrtulníku, který muže transportoval do ostravské Fakultní nemocnice. Letečtí záchranáři jej předali do další péče týmu urgentního příjmu,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby.

-sim, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE