Posádky záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Posádky záchranářů Moravskoslezského kraje zasahovaly v průběhu soboty u dvou událostí, při kterých došlo ke střetu osob s vlakem. Obě se přitom odehrály na Frýdecko-Místecku, a to v odstupu jen necelé půldruhé hodiny.

K první události došlo před tři čtvrtě na jednu odpoledne ve Frýdku-Místku. K muži přejetému vlakem vyjel lékařský tým a u postiženého byl během sedmi minut od nahlášení. Devatenáctiletý mladík v okamžiku příjezdu záchranářů nejevil žádné známky života. Utrpěl mnohočetná poranění, kterým podlehl bezprostředně po nehodě a zasahující lékař mohl již jen konstatovat smrt postiženého.

Osm minut po čtrnácté hodině vyjížděli záchranáři k další podobné události, tentokrát v obci Ropice, rovněž na Frýdecko-Místecku. Pětapadesátiletý muž utrpěl při střetu s vlakem mnohočetná, život ohrožující poranění. Zasahovala u něj lékařská posádka z Třince a vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Lékaři uvedli pacienta do umělého spánku, ošetřili vnější poranění a připravili jej k transportu do zdravotnického zařízení. Letečtí záchranáři pak postiženého přepravili do ostravské Fakultní nemocnice a předali na oddělení urgentního příjmu.

-tr

Komentáře