Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #ZpravyExtra.cz / agentura BJ-ExtraMedia

Karvinsko – Lékařská i zdravotnická posádka záchranné služby spolu s policisty museli zasahovat v obci Těrlicko na Karvinsku, kde došlo krátce před půl sedmou, v úterý 11. září k tragické dopravní nehodě, při které se střetlo osobní vozidlo s právě projíždějící cyklistkou.

O nehodě informoval naší redakci, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a vyjela posádky rychlé lékařské pomoci z Havířova.

Třiapadesátiletá žena zůstala po střetu v bezvědomí, došlo u ní k zástavě krevního oběhu.

Základní první pomoc jí při příjezdu týmů záchranné služby poskytovali již přítomní policisté. Záchranáři započali s poskytováním rozšířené resuscitace. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetiny,“ sdělil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Střet motocyklisty a automobilu na Frýdecko-Místecku, zasahovat musel vrtulník
Záchranné složky zasahovaly během neděle 9. září, v odpoledních hodinách u čtyř nehod, jejímž účastníky byli motocyklisté. Mezi půl třetí a pátou hodinou se postupně odehrály nehody na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku, Bruntálsku a poté opět na Frýdecko-Místecku.

Přes intenzivní snahu o záchranu bylo veškeré úsilí marné a pacientka na místě podlehla svým zraněním. Zasahující lékaři museli nakonec konstatovat její smrt,“ doplnil k tragické nehodě mluvčí záchranné služby.

Okolnosti této tragické nehody nyní vyšetřují policisté.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE