Nehoda na železnici, ilustrační foto. Autor: archiv HZS Středočeského kraje

Kladensko – Všechny složky Integrovaného záchranného systému se v úterý 12. prosince, dvě minuty po páté hodině ranní sjely k ohlášené dopravní nehodě na železničním přejezdu nedaleko zastávky Vrapice v severovýchodní části Kladna. Při nehodě se střetl osobní motorový vlak s osobním vozidlem. Řidiče z automobilu musel v kritickém stavu do nemocnice přepravil vrtulník záchranářů. 

Vážně zraněného řidiče museli zasahující kladenští hasiči ze zdemolovaného osobního vozidla vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Po náročném vyproštění muže předali do péče zasahující záchranné služby.

Podle informací redakce serveru ZprávyExtra.cz záchranáři vážně zraněnému řidiči na místě poskytli odbornou, přednemocniční péči a následně jej předali, vzhledem k rozsahu poranění do péče svých kolegů z letecké záchranné služby, která jej přepravila do jedné z pražských nemocnic na tamní urgentní příjem.


Z DOPRAVY:  U Železničního mostu na pražském Smíchově srazil vlak člověka, ten nehodu nepřežil


Doprava na trati byla po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování zastavena.

Podle informací Českých drah, ve vlaku v době střetu cestovalo na trati z Kralup nad Vltavou do Kladna cesto osm pasažérů, kteří ze střetu vyvázli bez jakéhokoliv zranění.

Příčiny této vážné železniční nehody vyšetřují dopravní policisté a také příslušníci Drážní inspekce.

-jb

Komentáře