Požár bytu v panelovém domě na litvínovském sídlišti Janov. Foto: Hasiči Meziboří / Facebook.com

Litvínov / Janov – Několik hasičských jednotek muselo opět zasahovat v proslule známém litvínovském sídlišti Janov, které je v republice známé také, jako romské ghetto. Ve středu 14. listopadu, v odpoledních hodinách došlo k požáru v jednom z bytů, ve vybydleném panelovém domě, kam oficiálně nemá veřejnost přístup!

Na místě zasahovali profesionální, podnikový i dobrovolní hasiči z Litvínova i přilehlého okolí.

Vzhledem ke skutečnosti, že zmiňovaný panelový dům, je z bezpečnostních důvodů vlastníkem zazděn do prvního podlaží a nemá tam oficiálně veřejnost přístup, je „záhadou,“ že k požáru vůbec došlo. V domě, je již dlouhodobě odpojena voda i elektrický proud, jsou tam pouze zdevastované obvodové zdi a nashromážděný komunální odpad, který tam zůstal po předchozích nepřizpůsobivých romských spoluobčanech, kteří tyto byty do nedávna užívali.

SOUVISEJÍCÍ : Spoluobčané z mosteckého Chanova dali o sobě opět vědět! Požár bytu zaměstnal hasiče, policisty i záchranáře

VIDEO: Výjezd hasičů města Meziboří k danému požáru na sídliště Janov

POŽÁR VÝŠKOVÉ BUDOVY

14.11.2018 V 16:16 HOD.VÝJEZD NA POŽÁR VÝŠKOVÉ BUDOVY LITVÍNOV-JANOV,NÁVRAT 18:00 HOD.VENDYS.

Zveřejnil(a) HASIČI Meziboří dne Středa 14. listopad 2018

 Vedle hasičů na místě zasahovala také litvínovská městská a státní policie.

Podle informací krajské redakce serveru #zpravyextra.cz hasiči a policisté, již v minulosti na daném (problémovém) sídlišti Janov zasahovali opakovaně u takových to požárů, kdy se následně ukázalo, že je úmyslně založili nezletilé děti, které se takto pokoutně bavili. V několika případech stály za požáry také místní osoby bez domova, které vybydlené byty využívají či využívaly (nejen) k přespání.

jb, (-red.)

Komentáře