Kamion sjel na silnici z Mohelnice na Svitavy do pole, spolujezdce hasiči vyprošťovali... Foto: HZS Olomouckého kraje

Mohelnice – V pondělí 7. května, ve 14.30 hodin, došlo k dopravní nehodě kamionu na silnici E442 z Mohelnice na Svitavy na úrovni obce Podolí. Nehoda si vyžádala zranění osob a zásah všech záchranných složek.

O nehodě informovala dnes krajská mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že na místo vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice, kteří po příjezdu zjistili, že kamion sjel ze silnice, přerazil strom a skončil v poli. Uvnitř kabiny zůstal zaklíněný spolujezdec, kterého hasiči z vozidla vyprošťovacím nářadím vyprostili.

Po vyproštění ho transportovali k vrtulníku a předali do péče zdravotnické záchranné službě. Řidič vozidla zůstal na místě nehody a nezraněn,“ upřesnila tisková mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ: Střet osobního automobilu s motocyklem v Rychvaldu si vyžádal zranění pěti lidí
Krajští záchranáři zasahovali v sobotu 5. května, večer u vážné dopravní nehody na Karvinsku. Střet osobního automobilu s motocyklem v Rychvaldu byl krajskému operačnímu středisku záchranné služby nahlášen, krátce po osmnácté hodině.

Doprava na místě byla po dobu vyprošťování uzavřena, následně policisty řízena kyvadlově. Hasiči dále spolupracovali s Policií ČR při vyšetřování nehody a před odjezdem na základny uklidili komunikaci,“ doplnila k nehodě mluvčí hasičů.

sim, (red.)

Komentáře