Dopravní policisté u nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #Udalosti112.cz / J.B. (2014)

Olomoucko – K vážné dopravní nehodě došlo v pondělí 3. září na 257km dálnice D35, ve směru od Mohelnice na Olomouc. Projíždějícímu nákladnímu vozidlu se v plné rychlosti uvolnilo kolo rezervy, které následně skončilo na vozovce. Dvě osobní vozidla, která se pneumatice snažila vyhnout následně ošklivě havarovala. Nehoda si vyžádala jedno zranění.

U nehody zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

O nehodě dnes informovala redakci serveru #zpravyextra.cz olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že z prvotního šetření vyplývá, že k nehodě mělo dojít v okamžiku, kdy se osobní vozidlo Peugeot s přívěsem, které řídil 63letý řidič a jel v pravém jízdním pruhu, mělo vyhýbat kolu (mělo se jednat o rezervní kolo), které krátce předtím mělo vypadnout z držáku před ním jedoucího prozatím přesně nezjištěného nákladního vozidla s přívěsem či návěsem.

„Na stejnou situaci reagoval i 31letý řidič osobního vozidla Škoda Fabia, jedoucí v levém jízdním pruhu, který se snažil překážce vyhnout, přičemž došlo k bočnímu střetu obou vozidel.  Po střetu se Škoda Fabia převrátila. Nezjištěný řidič nákladního vozidla z místa odjel,“ upřesnila mluvčí policie.


ČTĚTE TAKÉ: Tři dívky se vážně zranily při dopravní nehodě u Skutče
Na silnici číslo 358 mezi obcemi Přibylov a Skuteč došlo v pondělí 3. září k vážné dopravní nehodě, při které řidička vozidla Kia, jedoucí směrem na Skuteč při projíždění levotočivé zatáčky pravděpodobně dostala smyk, přejela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem značky Dacia. 

Dálnice byla neprůjezdná až do odstranění havarovaných vozidel.

Podle prvotních informací došlo při nehodě ke zranění jedné osoby, která skončila v péči záchranné služby.
Alkohol byl u obou účastníků nehody vyloučen orientačními dechovými zkouškami. Hmotná škoda je odhadována na 82 000 korun. Nehoda je nadále v šetření
,“ doplnila k nehodě mluvčí policie.

-sim, (red.)

Komentáře