Policejní motocykl, ilustrační foto. Zdroj: archiv redakce #Udalosti112.cz

Novojičínsko – Od úterý 4. září, vyšetřují policisté smrtelnou dopravní nehodu, při které tragicky zahynul jejich kolega, který havaroval na služebním motocyklu. Policista v plné rychlosti narazil do stromu. Na místě zemřel. 

K tragické nehodě se dnes vyjádřil krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že v půl osmé večer obdrželo krajské operační středisko zdravotnické záchranné služby prvotní informaci o havárii motocyklu na silnici poblíž obce Rybí. Na místě události záhy zastavila posádka RZP, která okolo projížděla v rámci jiného zásahu, a to i s pacientem na palubě vozidla. Na pomoc následně dorazil vyslaný tým rychlé lékařské pomoci a vrtulník Letecké záchranné služby.

Dvaatřicetiletý policista nejevil po nehodě známky života.

Ihned bylo zahájeno poskytování první pomoci a neodkladná resuscitace. Záchranáři se za podpory léků a přístrojového vybavení snažili několik desítek minut obnovit činnost pacientova srdce,“ upřesnil Humpl.


čTĚTE TAKÉ: V Plzni se zřítil vrtulník na výrobní halu. 4 mrtví
Na výrobní halu v Plzni dnes v podvečer spadl malý vrtulník Robinson. Záchranáři se snaží restituovat čtyři lidi. O dalších zraněných zatím nejsou žádné informace. O události informovala ČTK s odkazem na mluvčího záchranné služby Martina Brejcha. 

Veškerá snaha o záchranu však byla marná. Mnohočetná poranění, která utrpěl, byla neslučitelná se životem Zasahující lékaři byli nakonec nuceni konstatovat smrt postiženého,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranné služby.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE