Vážná nehoda mikrobusu a nákladního auta na dálnici D1. Foto: HZS Jihomoravského kraje

Brno / Praha / D1 – Ve středu 15. srpna odpoledne zasahovaly jednotky hasičů, záchranná služba i policisté u vážné nehody na 175. kilometru D1 ve směru na Brno. Nehoda mikrobusu a nákladního auta si vyžádala 6 zraněných. Řidiče museli hasiči vyprostit. Samotné vyprošťování řidiče, po střetu zabralo hasičům více, jak  hodinu!

O nehodě informoval krajský mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že uvnitř havarovaného vozidla zůstal zaklíněný řidič. Byl při vědomí, ale jeho vyproštění bylo vzhledem k deformaci vozidla velmi komplikované.

Trvalo přibližně hodinu, než se muže podařilo pomocí akumulátorových a hydraulických nůžek, rozpínáku, střihače pedálů a rozpěrných válců z kabiny vyprostit,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Hasiči po zadokumentování nehody pomohli odtahové službě s úklidem vozovky a krátce po půl osmé večer odjeli na základnu,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

@zzsjmk


PSALI JSME: Ve Vranovicích na Brněnsku se srazila dodávka s autem, nehoda měla tragické následky
Profesionální hasiči, záchranáři i policisté museli v úterý 14. srpna, v dopoledních hodinách zasahovat u tragické dopravní nehody ve Vranovicích na Brněnsku, při které došlo ke střetu dodávky a projíždějícího osobního vozidla. Nehoda si vyžádala lidský život a jedno vážné zranění. 

Podle zjištěných informací redakce serveru #zpravyextra.cz na dálnici kvůli nehodě přistál také vrtulník s posádkou záchranářů. V péči záchranářů skončilo nakonec šest cestujících mikrobusu.

Dálnice na Prahu byla zpočátku průjezdná s omezením. Směr na Brno byl, dle sdělení ŘSD zastaven a policisté zajistili odklon dopravy.

Okolnosti nehody jsou nyní, v šetření DI Policie ČR.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE