Coca-Cola, ilustrační foto. Zdroj: #CC0 / Pixabay

Česko – Společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko už nebude prodávat své sladké nápoje ve středních školách Česka. Z bufetů a automatů společnosti zmizí během září.

Jde jak o nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite, tak i o další sladké nápoje vyráběné společností Coca-Cola — například ledové čaje nebo energetické nápoje. Navíc, firma ze škol odstraní veškerou reklamu těchto nápojů.

Toto opatření vychází z iniciativy Evropské asociace výrobců nealkoholických nápojů UNESDA, do které patří i světový gigant Coca-Cola. Iniciativa však zasahuje pouze sycené nápoje s cukrem.

V České republice jsme se rozhodli rozšířit tento důležitý krok i na další kategorie naší produkce — nesycené džusy, čaje a energetické nápoje,“ oznámil ředitel komunikace Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Petr Jonák.

Celkově se iniciativa týká asi 50 tisíc středních škol po celé Evropě. Už v roce 2006 společnost ukončila prodej sladkých nápojů na základních školách

Coca-Cola má samozřejmě vliv i na lidský organismus. Negativně ovlivňuje kardiovaskulární systém, vyplavuje z těla kalcium, zvyšuje kyselost, rozvíjí rakovinotvorné buňky, nebo vyvolává závislost.


ČTĚTE TAKÉ: Chia semínka – máme se obávat, nebo jásat?
Chia semínka mají původ v horách Střední a Jižní Ameriky. Někteří je považují za superpotravinu – jsou výživově bohatá a mají málo kalorií. Mezi jejich oceňované přednosti patří především vysoký obsah omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin. Časopis dTest otestoval 14 výrobků různých značek, aby prověřil jejich kvalitu. Zaměřil se i na přítomnost mykotoxinů a pesticidů. 

Coca-Cola má ale i řadu výhod. Například se vypořádá s jakoukoliv nečistotou, dokáže odstranit mastnotu, vyčistí váš odpad v koupelně, dokonce dokáže vybělit vaše znečištěné oblečení.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře