Nejlepší kavárny v Česku: Festival Kavárny naživo již zná své vítěze. Zdroj Ptotext (ČTK)

Praha – V soutěži, ve které se utkalo více než 160 kaváren a která se již tradičně pojí s festivalem Kavárny naživo, jehož čtvrtý ročník proběhl tentokrát v Praze a Ostravě, obdrželi vítězové ceny hned ve čtyřech kategoriích.

Během slavnostního závěrečného večera v Atelieru Felix v Ostravě došlo po 20. hodině večer k udělení cen za nejlepší kávu, nejlepší obsluhu, nejlepší interiér a samozřejmě k udělení hlavní ceny za nejlepší kavárnu.

Staly se jimi kavárny: za nejlepší kávu CO KAFE (Ostrava), za nejlepší interiér DriveHouse (Praha), Kofi Lab (Ostrava) za nejlepší obsluhu a hlavní cenu, nejlepší kavárnu roku 2017, si již podruhé odnesl podnik Cafedu (Praha).

O vítězích rozhodli sami návštěvníci kaváren na základě ankety a profilů jednotlivých podniků.

Do soutěže Kaváren naživo je možné přihlašovat kavárny na základě formuláře, který je umístěn na webových stránkách festivalu. Návštěvníci jednotlivých podniků poté hlasují ve vybraných kategoriích v rámci hvězdičkového hodnocení. Oproti letošnímu roku však další ročník přichází s výraznou změnou koncepce soutěže. O možných vítězích budou moci návštěvníci rozhodovat nejen v průběhu trvání kavárenského festivalu, ale během celého roku.

Festival Kavárny naživo vznikl roku 2014. Probíhá napříč Českou republikou a klade si za cíl navrátit hudbu, poezii, divadlo a výstavy na místa, kam kdysi patřily naprosto přirozeně. Kromě autorských čtení, divadelních představení a hudebních celků, festival také poskytuje prostor tematickým přednáškám a workshopům.

Autor: Jakub Stejskal,
ředitel festivalu

Komentáře