Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Brandýs nad Labem – Státní policisté v Brandýse nad Labem opět prokázali a naplnili heslo „Pomáhat a chránit…,“ když na poslední chvíli rozmluvili, nešťastnému muži skok do ledové řeky Labe. Muži tak zasahující policisté z největší pravděpodobností zachránili život! 

O případu informovala policejní mluvčí Eva Hašlová s tím, že  nešťastný muž chtěl svoji životní situaci řešit tím, že skočí z mostu do řeky Labe. Své rozhodnutí oznámil v úterý 23. ledna večer, kolem půl desáté na tísňovou linku 158. Operátor na uvedené místo do Brandýsa nad Labem okamžitě vyslal policejní hlídku z místního oddělení a po celou dobu udržoval telefonický hovor s nešťastným mužem.

Policisté byli během pár minut u devětačtyřicetiletého muže stojícího na pilíři mostu u zábradlí, který stále ještě hovořil s operátorem tísňové linky a hleděl na hladinu řeky. Brandýská hlídka nezaváhala ani na minutu a profesionálně zakročila, aby muži zabránila ve skoku z mostu,“ sdělila policejní mluvčí a upřesnila, že dechovou zkouškou byla u zoufalého muže zjištěna hladina alkoholu v dechu přes tři promile.


ČTĚTE TAKÉ: Ašští policisté při výkonu služby zjistili kradené auto! Cizinec ho převážel ze SRN do jiného státu EU


Přivolaný lékař na místě rozhodl o převozu muže do zdravotnického zařízení,“ doplnila k události mluvčí policie.

Díky skvělé práci zkušených policistů vše dobře dopadlo!

-sim, kv

 

BEZ KOMENTÁŘE