Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Ostrava / MS Kraj – Záchranáři, napříč celým krajem ošetřovali během víkendu (10. a 11. února) více, než dvě desítky osob, které utrpěly typicky zimní úrazy. Jednotlivé události se přitom odehrávaly napříč celým Moravskoslezským krajem. Informoval o tom dnes redakci serveru ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

V sobotu a neděli bylo nutno ve spolupráci s horskou službou ošetřit a do zdravotnických zařízení přepravit deset lyžařů a jednoho běžkaře. Při pádech a ve dvou případech také vzájemných střetech utrpěli ponejvíce poranění končetin, ale také hlavy a hrudníku. Záchranáři k vyznavačům zimních sportů vyjížděli do Ski areálů v Jeseníkách, Beskydech, ale i mimo ně,“ uvedl Humpl.

Další desítka osob si přivodila v průběhu víkendu úraz při pádech na zledovatělých a zasněžených cestách a chodnících. I v těchto případech šlo nejčastěji o poranění končetin.


PSALI JSME: Na sjezdovce Kramolín se vážně zranil 11 letý německý chlapec, do nemocnice ho musel transportovat vrtulník


Zranění se většinou jevila jako středně těžká, nikdo z pacientů nebyl v přímém ohrožení života,“ doplnil k záchranářským výjezdům tiskový mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl a upřesnil, že zranění byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče předáváni vesměs do další péče traumatologických ambulancí ve spádových nemocnicích.

-jb, (red.)

Komentáře