V Olomouci se srazil vlak s nákladním autem. Zdroj: Drážní inspekce

Olomouc –  (AKTUALIZOVÁNO) K vážné dopravní nehodě nákladního vozidla a vlaku došlo v brzkých ranních hodinách, ve středu 20. září, v ulicích Chvalkovická a Divišova v Olomouci, nehoda si podle policie vyžádala deset zraněných osob, šlo o cestující z vlaku. Na místo nehody se okamžitě sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Řidič s nákladním vozidlem vjel na přejezd zřejmě v době, kdy bylo v provozu výstražné signalizační zařízení. Informovala o tom policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Při dopravní nehodě bylo zraněno cca 10 cestujících z vlaku.

Způsobená škoda je v tuto chvíli odhadována na 1.000.000 Kč. „Policisté museli provést úplnou uzávěru silnice č. I/46 vedoucí z Hodolan na Pavlovičky. Příčinu a bližší okolnosti nehody policisté dále vyšetřují,“ doplnila k ranní nehodě mluvčí policie.

V Olomouci se srazil vlak s nákladním autem. Zdroj: Drážní inspekce

„Hasiči obě vozidla zajistili, provedli protipožární opatření  a pomáhali s přestupem zraněných cestujících do přistavené tramvaje, kde si je postupně přebírala Zdravotnická záchranná služba,“ sdělila k nehodě mluvčí krajských hasičů Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

V Olomouci se srazil vlak s nákladním autem. Zdroj: Drážní inspekce

ČTĚTE TAKÉ: Mladý řidič osobáku zemřel na Teplicku pod koly linkového autobusu

Havarovaný osobní vlak, po střetu s nákladním vozidlem v Olomouci. Autor: Policie ČR

AKTUALIZACE: 10,00 hodin

Podle prvotních informací nákladní vozidlo zn. Renault, řízené 48letým řidičem (cizincem), které jelo ve směru od ulice Hodolanské k ulici Divišově, mělo vjet na železniční přejezd zřejmě v době, kdy bylo v činnosti výstražné signalizační zařízení.

V tu dobu právě přijížděl ve směru od Velké Bystřice osobní vlak a do návěsu nákladního vozidla narazil.

V osobním vlaku cestovalo 40 osob, 9 z nich bylo zraněno. Podle prvotních informací ke zranění 24letého strojvedoucího, ani řidiče nákladního vozidla nedošlo.

„Alkohol byl u obou vyloučen  orientačními dechovými zkouškami,“ upřesnila v aktualizaci policejní komisařka Irena Urbánková.

Nákladní vozidlo převáželo boilery a další drobný materiál.

Ke vniknutí převáženého nákladu do vnitřních prostor osobního vlaku nedošlo. Policisté museli provést úplnou uzávěru silnice I/46 vedoucí z Hodolan na Pavlovičky. Kolem deváté hodiny byla komunikace v místě nehody zcela zprůjezdněna.

„Policisté v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví mimo jiné trest odnětí svobody až na dvě léta,“ doplnila aktuálně k ranní nehodě policejní komisařka Mgr. Irena Urbánková.

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření Policie ČR a také pracovníků Drážní inspekce.

Autor:
Jiří Berec,
krajská redakce

Komentáře