Požár bytu v drážním domku na olomoucku. Zdroj: HZS olomouckého kraje

V neděli 24. září, v 16.23 hodin byl oznámen na operační středisko hasičů Olomouckého kraje požár drážního domku v obci Domašov nad Bystřicí. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šternberka, hasiči Správy železniční dopravní cesty a dobrovolní hasiči z Domašova nad Bystřicí a Moravského Berouna.

K události vyslalo operační středisko také dobrovolné hasiče z Dvorců z Moravskoslezského kraje. Jednotky po příjezdu zjistily, že požárem je zasažen byt v drážním domku.

Po provedeném průzkumu uvnitř bytu našly dvě osoby, které byly nadýchané nebezpečných zplodin hoření a popálené.

Hasiči je vynesli do bezpečí na střechu domu. Tam je zdravotnická záchranná služba stabilizovala a hasiči je následně vnitřním prostorem domu vynášeli na nosítkách oknem ven na volné prostranství.

Za půl hodiny po ohlášení dostali hasiči plameny pod kontrolu, v průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali střešní konstrukce a dohašovali skrytá ohniska. Likvidaci požáru velitel zatím nehlásil (stav k 18:00 hodině), hasiči jsou stále na místě.

Výše škody i příčina vzniku požáru jsou v šetření.

ČTĚTE TAKÉ:  U Uherského Brodu havarovala dvě nákladní vozidla, řidiče museli hasiči vyprostit pomocí hydraulické techniky

-red.

Komentáře