OK Taxi pro seniory v Jeseníku Foto: Oficial

JESENÍK / Od konce listopadu letošního roku mohou jeseničtí senioři ve věku 65 a více let, po obdržení registrační karty soukromé firmy OK TAXI, využívat zvýhodněné jízdné po městě kdykoliv a kamkoliv za jednotnou cenu 40 korun.

V příštím roce bude podobnou službu nabízet z veřejných prostředků i jesenická radnice pro klienty ve věku nad 75 let. Ty sociální odbor obdaruje kartičkou na čtyři jízdy měsíčně v hodnotě 20 korun s omezenou dopravou pouze na předem určená místa. Službu pro město bude zajišťovat taxikář s vysoutěženou nejlevnější nabídkou za km a pouze v pracovní dny od 6 do 15 hodin. Vedení jesenické radnice hodlá na svou verzi senior taxi vyčlenit 200 000 korun z městského rozpočtu a už na leden připravuje veřejnou soutěž na dopravce.

Firma svůj projekt „senior OK TAXI“ spustila na konci listopadu a už dnes má přes několik desítek registrovaných klientů. „Vše jsme si chtěli nejdříve v praxi vyzkoušet a hlavně vyladit, než službu představíme široké veřejnosti,“ vysvětluje obchodní manažerka řidičů podnikajících pod logem OK TAXI Jana Fantová.

V uplynulých dnech firma investovala téměř dva miliony korun do první fáze plánované obměny vozového parku. „Vozy jsme vybírali právě s ohledem na potřeby starších a méně mobilních klientů. Například snadné nastupování a vystupování zajišťují velké posuvné dveře, cestování pak prostorný interiér. Další předností nových vozů je obrovský zavazadlový prostor, kam se pohodlně vejde invalidní vozík nebo jiné kompenzační pomůcky, ale v případě potřeby najde ve voze své plnohodnotné sedadlo sedm pasažérů včetně řidiče,“ dodává manažerka.

Výjimečností poskytované služby soukromou firmou je, že řidiči potřebným klientům na požádání zajistí zdarma doprovod od hlavních domovních dveří do vozu, z vozu na úřad nebo do ordinace a to samé i zpět.

Uvedenou slevu, která v určitém případě může činit až 70%, nabízí soukromá společnost pouze ze svých prostředků, bez jakékoli pomoci nějaké dotace nebo příspěvku města. Až na malé výjimky odlehlejších lokalit je jízdné po městě Jeseník za 40 korun.

„Rozhodli jsme se babičkám a dědečkům vytvořit tu úplně nejnižší cenu, která bude možná. V prvé řadě jsme osekali cenu za jízdné na opravdu nezbytné provozní náklady. Tím jsme se dostali na částku o 25% nižší. Dále jsme se rozhodli minimalizovat firemní reklamu a z ušetřených prostředků „zadotovat“ jízdy jesenickým seniorům. Firma má v současné době takový kredit a mezi lidmi dobré jméno, že si to dělá reklamu samo. Senioři jsou pouhým zlomkem všech našich zákazníků, takže i z toho důvodu si to můžeme dovolit,“ dodává Jana Fantová.

Pro mimojesenické seniory, tedy ty z okolních obcí, nabízí firma po zaregistrování na každou jízdu začínající nebo končící v centru města Jeseníku 40% slevu dle odpovídajícího tarifu z aktuálního ceníku.

Komentáře