Sdílejte
Smrtelný úraz dělníka v Brušperku (Ilustrační snímnek) Foto: ZZS MSK

LOUČNÁ NAD DESNOU / Ani maximální snaha záchranářů a hasičů nezachránila život muži, kterého v neděli 10. dubna v dopoledních hodinách u Loučné nad Desnou na Šumpersku zavalil padající strom. S vyproštěním muže pomáhaly dvě jednotky hasičů, při transportu do vrtulníku leteckých záchranářů však muž zemřel.

K tragické události došlo kolem desáté hodiny v lese u obce Maršíkov na Šumpersku ke smrtelnému úrazu 67letého muže při kácení stromů.

„Dle prvotních informací káceli čtyři muži stromy, kdy došlo ke zlomení jednoho kmene, který následně zavalil 67letého muže. Z důvodu neprůchodnosti terénu museli členové složek integrovaného záchranného systému na místo pěšky. Muž utrpěl těžké zranění a v současné chvíli je v péči lékaře,“ sdělil redakci ZprávyExtra.cz v dopoledních hodinách krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Následně muže transportovali k leteckém převozu. „Bohužel veškerá snaha o lidský život byla marná, muž na následky svých zranění během přenosu k vrtulníku zemřel,“ sdělil mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Hasiči se k události museli pešky dostat zhruba 3 kilometry od odstavené techniky. Na místě provedli vyproštění zraněného a spolupráci při záchraně s ostatními složkami.

Podle informací ZprávyExtra.cz utrpěl muž závažná poranění hrudníku. „Okolnosti nehody se v současné chvíli zjišťují,“ doplnil policejní mluvčí Bednařík.

Komentáře