Hasiči zachraňovali ženu, která spadla ze skály Rabštejn u Oskavy. Foto: HZS Olomouckého kraje

Rabštejn u Oskavy – Náročný zásah za sebou mají profesionální hasiči z Uničova a Šumperka a dobrovolní hasiči z Libiny, kteří ve spolupráci s dalšími záchrannými složkami (horská služba a zdravotnická záchranná služba a policie) v úterý 4. prosince těsně před polednem vyjeli k záchraně ženy, která spadla ze skály Rabštejn u Oskavy.

O události informovala krajská mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že zasahující hasiči na místě zjistili, že žena spadla ze skály z výšky asi 10 metrů a v době jejich příjezdu byla při vědomí.

Hasiči ji naložili na vakuová nosítka a společně s členy horské služby a za asistence lékaře ji transportovali obtížným skalním terénem asi 15 m z prudkého srázu na zpevněnou komunikaci a poté dalších 200 m na parkoviště k sanitnímu vozu, kde ji předali do péče Zdravotnické záchranné služby,“ doplnila mluvčí hasičů.

Záchranná akce složek IZS. Hasiči zachraňovali ženu, která spadla ze skály Rabštejn u Oskavy. Foto: HZS Olomouckého kraje

Podle informací krajské redakce serveru #zpravyextra.cz zasahující záchranáři ženě na místě poskytli odbornou, přednemocniční péči a následně ji přepravili sanitkou do nemocnice k dalšímu vyšetření. 

Z jakého důvodu, se žena ze skály zřítila zatím není jasné. Za vším zřejmě stála neopatrnost a neznalost místního terénu.

-jb, (red.)

Komentáře