Sdílejte
Sedm jednotek hasičů zasahovalo u požáru obytného statku v Miloticích nad Bečvou Foto: HZS Olomouckého kraje

MILOTICE NAD BEČVOU / Na Přerovsku v Miloticích nad Bečvou zachvátil v neděli 10. dubna rozsáhlý požár statek, kde bydlelo několik rodin. Všichni lidé stihli před požárem včas úteci do bezpečí. Škoda způsobená požárem se předběžně odhaduje na dva miliony korun.

K požáru statku a přístaveb v Miloticích nad Bečvou bylo vysláno sedm jednotek hasičů. Informaci o požáru převzala linka tísňové pomoci v neděli 10. dubna, krátce před jednou hodinou ranní.

V době příjezdu prvních jednotek hasičů požárpohlcoval střechu bytové části celé komplexu statku.

„Plameny prostoupily i obydlím majitelů, neúprosně zachvátily několik přístaveb s uskladněnou technikou, topného dřeva a balíků sena. Hasiči postupně prováděli rozebírání plechových krytin a v těžce přístupném terénu se dostávali k velkému mnoštví ohnisek na ploše zhruba 20 krát 8 metrů,“ uvedl mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Největší problémy a stále prohořívání způsobovalo požárem zasažené větší množství uskladněného palivového dřeva. Po zvážení situace byla na místo povolán soukromá manipulační technika přesněji “traktorbagr” a ten vypomohl po odkrytí celé kovové konstrukce s rozvozem požárem zasaženého dřeva k následnému dohašení.

VIDEO: Požár obytného statku v Miloticích nad Bečvou

Jednotky na místě zůstaly až do nedělního rána, postupně dohašovaly již drobná ohniska, střešní prostory nad obydlím překontrovaly pomocí termokamery. „Během zásahu hasiči využili k odvětrání a ohlazení zakouřených prostor přetlakové ventilace. Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob, všichni obyvatelé se včas dostali do bezpečí,“ uvedl Hošák.

„Po celou dobu zásahu navíc nepříjemně a vytrvale pršelo a okolí požářiště se stalo velmi nebezpečné pro všechny zasahující hasiče. Po dohodě majitelů s velitelem zásahu a řídícím důstojníkem na místě bude zajištěno i následné zaplachtování vyhořelé části střechy nad bydlením majitelů. Požár dle prvotních odhadů způsobil škodu v částce 2 miliony korun,“ dodal mluvčí hasičů Hošák.

Prozatím nebyla určena přesná příčina vzniku požáru, vyšetřování probíhá ve spolupráci s policií.

Komentáře