Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Frýdecko-Místecko – Krajští záchranáři, profesionální hasiči a policisté zasahovali v úterý 28. srpna u série dopravních nehod, ke kterým došlo v regionu na Frýdecko – Místecku. Bilance; několik zraněných osob i vysoké škody na majetku.

O nehodách informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že u tří nehod s osmi zraněnými museli od úterního odpoledne do středečního rána 29. srpna zasahovat záchranáři na Frýdecko-Místecku. Události se navíc odehrály v jedné lokalitě – dvě ve Frýdlantu na Ostravicí, jedna v Kunčicích pod Ondřejníkem. U všech tří havárií zasahovaly týmy záchranné služby ze stanoviště ve Frýdlantu, u dvou pak letečtí záchranáři z Ostravy. U dnešní ranní nehody pomáhala také posádka rychlé zdravotnické pomoci z Frenštátu pod Radhoštěm

Při střetu motocyklisty s vozidlem v úterý v poledne byl zraněn devětadvacetiletý muž. S poraněním hlavy, horní a dolní končetiny jej po ošetření do FN Ostrava transportoval vrtulník Letecké záchranné služby.

Před šestnáctou hodinou spěchaly posádky záchranné služby na pomoc k další nehodě, opět ve Frýdlantu. Po střetu dvou automobilů bylo nutno poskytnout přednemocniční neodkladnou péči třem osobám. Devětašedesátiletou ženu s poraněním hrudníku poté letečtí záchranáři předali v ostravské Fakultní nemocnici. O dva roky staršího muže, který zůstal v automobilu zaklíněn a utrpěl poranění hlavy a končetin, stejně jako 26letou ženu s lehkým zraněním, pak pozemní posádka předala na úrazové ambulanci Frýdecko-Místecké nemocnice,“ sdělil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři na Opavsku zasahovali u dvou dětí sražených automobilem
Hned tři posádky krajské záchranné služby musely zasahovat v pondělí 27. srpna, u vážné dopravní  nehody v Hlučíně. Po jedenácté hodině převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o střetu mezi automobilem a dvěma chodci. Na místo ihned vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy a vyjely dvě hlučínské pozemní posádky záchranné služby. 

Středeční ranní nehoda v Kunčicích pod Ondřejníkem, si vyžádala čtyři zraněné. Odehrála se po páté hodině a zraněným pomáhaly tři týmy krajských záchranářů. „Tři ženy a jeden muž ve věkovém rozpětí šestadvacet až pětatřicet let utrpěli lehká a středně těžká poranění – převážně trupu, v jednom případě hlavy. Všichni byli po ošetření posádkami záchranné služby transportováni do nemocnice ve Frýdku-Místku, a to na centrální příjem nemocných, resp. chirurgickou ambulanci,“ doplnil k nehodám mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Vedle zdravotníků na místě nehod zasahovali také profesionální hasiči a policisté.

-jb, (red.)

BEZ KOMENTÁŘE