Letecká záchranná služba. Ostravští letečtí záchranáři v akci, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Opavsko – Velkou záchrannou akci jednačtyřicetiletého muže mají za sebou zdravotničtí záchranáři na Opavsku. Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 3. února, u velmi vážného úrazu na Opavsku. Po desáté hodině dopolední byl operačnímu středisku krajské záchranky nahlášen pád stromu na člověka v lese poblíž obce Melč. Na udané místo zamířila posádka rychlé lékařské pomoci z Vítkova a zamířil také vrtulník letecké záchranky z Ostravy.

Informoval o tom redakci serveru ZprávyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že jednačtyřicetiletý muž byl v době příjezdu záchranářů při vědomí, utrpěl vážné poranění v oblasti hlavy a trupu.

Týmy záchranářů jej uložily do vakuové matrace, zajistily žilní vstup a vzhledem ke zhoršujícímu se stavu uvedly pacienta do umělého spánku,“ vysvětlil Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Dívky sražené automobily – Opavsko a Karvinsko


Lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedl jej na přístrojem řízenou ventilaci,“ doplnil k záchranné akci mluvčí záchranářů a upřesnil, že postižený byl po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraven k vrtulníku a následně letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

-jb

 

Komentáře