tech-robots
Mechanické oko, robots. Ilustrační foto. Autor: PixaBay/CC0 Creative Commons

Praha – Společnost StringData s.r.o. pořádá, u příležitosti představení prvního ryze českého RPA nástroje na trhu – ULTIMATERPA, technologickou snídani. V rámci akce proběhne panelová diskuze na obecné téma automatizované robotizace, jejích přínosů a překážek při implementaci. V panelu zasedne Robert Šamánek majitel společnosti StringData s.r.o. a také vizionář a velmi známé jméno v oboru pan Petr Beneš.

Za stranu zákazníků, kteří prošli celým procesem nasazování RPA bude v panelu František Mareth, Head of ICT& Projects společnosti Wüstenrot Financial Group a Bedřich Krejčí, CIO společnosti Sodexo.Při panelové diskuzi budou řešeny otázky zajímající firmy, které o nasazení RPA teprve uvažují. Účastníci se dozví praktické zkušenosti od těch, kteří již sami RPA systém implementovali. Kromě technologických detailů přijde řeč také na to, jak komplikované to ve skutečnosti bylo či nebylo, oproti původním očekáváním.

A to od původního nápadu, jeho prosazení v organizaci až po jeho úspěšné spuštění do produkčního prostředí.

ZAUJALO NÁS: Mall Group představuje jedno z nejmodernějších logistických center v Evropě

Snídaně je určena manažerům středních a velkých firem, kteří uvažují o zefektivňování procesů ve své organizaci a zajímají je zkušenosti z praxe.

RPA je zkratka anglického textu Robotic Process Automation.

Technologie RPA využívá softwarové roboty, kteří od lidí převezmou a dále automaticky vykonávají rutinní činnosti v administrativních procesech.

RPA dokáže plnohodnotně nahradit činnosti zaměstnance související s obsluhou různých počítačových aplikací. Nasazení robotů má mnoho pozitiv, mezi ty nejdůležitější patří: výrazné zrychlení procesů, snížení chybovosti, rychlá návratnost investice, uvolnění kapacity kvalifikovaných pracovníků, možnost nepřetržité práce.

-jb, (TZ)

Komentáře