Zásah hasičů, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #udalosti112.cz / J.B. (c)2015

Lanškroun – Více, než dvě stě osob bylo evakuováno ze zimního stadionu v Lanškrouně v neděli 4. listopadu, ve večerních hodinách. Do haly byli v 19.16 hodin přivoláni i hasiči ze stanice Lanškroun. Na hokejovém zápasu došlo ke kolapsu brankaře, který byl ošetřen přivolanou zdravotnickou záchrannou službou. 

O události aktuálně informovala krajská mluvčí pardubických hasičů
Vendula Horáková s tím, že hasiči ihned po svém příjezdu měřili koncentrace oxidu uhelnatého (CO). Hasiči s detektorem naměřili koncentrace oxidu uhelnatého na ledové ploše 60 ppm CO, ve skladu to bylo kolem 80–100 ppm CO a ve strojovně rolby 130 ppm CO. Rolba byla na propan butan.

Pravděpodobně, se mohlo jednat o spaliny z rolby. Příčiny budou samozřejmě zjišťovány. Nasazena byla přetlaková ventilace k odvětrání a spuštěno bylo i odvětrání haly. V hale mělo být přibližně 250 osob. Všechny osoby byly okamžitě evakuovány.

ČTĚTE TAKÉ

Několik lidí si stěžovalo na nevolnost, ale pomoc záchranné služby odmítlo. Hala byla hasiči průběžně monitorována. Hasiči provedli závěrečné měření, kdy přístroje ukazovaly 0 ppm. Hala byla následně pro veřejnost uzavřena a předána správci, “ doplnila k události mluvčí hasičů.

Vedle hasičů na místě zasahovali také policisté. 

-sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE