Tělo podnikatele Krla Taubeho se mělo najít v igelitovém pytli v lese u Týnišťka na Orlickoústecku Zdroj: Repro TV Nova

TÝNIŠŤKO / Lidské ostatky muže, které se před týdnem našly v lese u Týnišťka na Orlickoústecku, patří pohřešovanému podnikateli Karlovi Taubemu. Karel Taube byl podle informací TV Nova zavražděn, televize o tom informovala v pondělí 4. dubna.

V pondělí to potvrdilo krajské státní zastupitelství a vyrozuměná byla i rodina Taubeho. TV Nova informovala, že na lidské ostatky muže měl upozornit sám vrah, který pravděpodobně skončil již ve vazební věznici.

Smrt podnikatele Karla Taubeho provází několik otazníků, krajské státní zastupitelství, mělo policii dokonce nařídit, aby k případu nesdělovala žádné informace.

Taubeho rodina již v loňském roce tvrdila, že ho někdo mohl zabít. Karel Taube pocházel z Vysokého Mýta, na jednání jel do nedalekých Chroustovic. Jeho osobní vozidlo bylo nalezeno v Chrudimi a mrtvé tělo po tři čtvrtě roce u Týnišťka na Orlickoústecku.

Podle informací TV Nova kriminalisty nejspíš dovedl přímo na místo činu vrah. „Jelikož je okolo hrobu dalších několik vykopaných děr, policie tu pravděpodobně hledala ještě další důkazy,“ uvedla TV Nova.

Podle informací TV Nova není vyloučeno, že v rukou policie skončilo ještě víc lidí. Podnikatel Karel Taube byl v minulosti vyšetřován kvůli sehrání vlastního únosu.

Taubeho tělo se mělo najít v igelitovém pytli v lese u Týnišťka na Orlickoústecku. V této chvíli není jasné, jak a za jakých okolností zemřel.

Zoufalý syn Roman Holub měl vážné obavy, že jeho otce nechal někdo odstranit. Na nalezení táty si najal i soukromého detektiva, ani jeho pátrání ale žádné zprávy nepřineslo. Proto se rozhodl vypsat milionovou odměnu. V TV Nova prohlásil, že ji vyplatí tomu, kdo jeho otce najde a přivede živého.

Komentáře