Sanitka záchranné služby. Foto: archiv Martin Vavroš / redakce

Ms kraj (Ostrava) – Moravskoslezští záchranáři zasahovali v pondělí 7. května, odpoledne u pěti vážných dopravních nehod. Během několika hodin museli zasahovat na různých místech kraje, hned u pěti vážných kolizí, se zraněním osob. 

O nehodách a záchranářských výjezdech informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že nejprve před čtrnáctou hodinou narazil do osobního automobilu jedenáctiletý cyklista v Ostravě. S poraněním hlavy a hrudníku jej ošetřovala posádka rychlé lékařské pomoci, která následně dítě transportovala do FN Ostrava.

O hodinu později vyjížděli opavští záchranáři k nehodě vozidla u obce Otice, které se při havárii převrátilo na střechu.

Pomoc potřebovali muži ve věku 23 a 47 let. První utrpěl středně těžké poranění hlavy, druhý poranění hlavy a zranění dolní končetiny. Mladší z mužů byl předán v opavské Slezské nemocnici, starší pak letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Pozemní posádka a vrtulník zasahovali po půl páté u nehody v Závišicích na Novojičínsku.

Při nehodě osobního automobilu se zranilo sedmileté dítě a sedmatřicetiletý muž, oba pacienti zůstali při vědomí. Dítě transportoval do nemocnice v Ostravě vrtulník, muže pak tým RZP do nemocnice v Novém Jičíně,“ upřesnil Humpl.

Několik minut po sedmnácté hodině převzali operátoři záchranné služby informaci o nehodě motocyklisty ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Muž po pádu ze stroje utrpěl vícečetná poranění. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a po dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče přepraven vrtulníkem do FN Ostrava.

Před osmnáctou hodinou byli ještě záchranáři voláni k nehodě cyklisty ve Frýdku-Místku.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři na Bruntálsku zasahovali u pádu dvou osob z výšky
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v pátek 4. května u vážné události v Bruntále. Před půl osmou večer, bylo krajské operační středisko záchranné služby na tísňové lince 155 informováno o pádu člověka ze skály na okraji města Bruntál.

S pozemními posádkami se na zásahu podílel i ostravský vrtulník Letecké záchranné služby. Muž středních let při střetu s vozidlem utrpěl poranění hlavy a páteře. I on musel být po ošetření přepraven letecky do traumatologického centra FNO,“ doplnil k událostem tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

sim, (red.)

Komentáře