Záchranná akce zraněné cyklistky na Třinecku. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Frýdek – Místek – Týmy zdravotnických záchranářů zasahovaly v sobotu 23. června odpoledne u dopravní nehody dvou vozidel ve Frýdku-Místku. Na pomoc vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl také záchranářský vrtulník ostravské LZS. Při nehodě bylo zraněno a ošetřeno, dle sdělení záchranářů pět osob. Vedle záchranné služby na místě nehody pracovali také profesionální hasiči a policisté.

O nehodě informoval dnes redakci serveru ZprávyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Hump s tím, že zasahující záchranáři ošetřovali pět zraněných. Všichni byli při vědomí a mimo bezprostřední ohrožení života. Jejich zrnění se jevila jako lehká a středně těžká.

Jednatřicetiletý muž byl po vyproštění uložen do vakuové matrace, prvotní vyšetření svědčilo pro otřes mozku. O tři roky starší pacient musel být ošetřen s poraněním hrudníku, stejně jako třiatřicetiletá žena. Přednemocniční neodkladná péče byla poskytnuta rovněž pěti a osmi letému dítěti,“ upřesnil Humpl.

Všechny pacienty transportovali následně záchranáři do frýdecko-místecké nemocnice a
předali je na centrálním příjmu nemocných a úrazové ambulanci,“ doplnil k nehodě mluvčí krajských záchranářů.


ČTĚTE TAKÉ: Na Bruntálsku se zranili dva lidé při nehodě na motocyklu. Zasahovaly dva vrtulníky letecké záchranky
Dva vrtulníky Letecké záchranné služby a pozemní týmy záchranářů musely zasahovat v neděli 17. června odpoledne u vážné dopravní nehody motocyklu na Bruntálsku. Spolu se zdravotníky na místě operovala také Policie ČR a profesionální hasiči.

Podle informací redakce zasahující hasiči na místě nehody provedli u obou havarovaných vozidel protipožární opatření, zabránili dalšímu úniku provozních kapalin a následně pomáhali s transportem a ošetřením zraněných osob.

Doprava byla v místě nehody omezena a řízena policisty. Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

jb, (red.)

Komentáře