Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv web, Události112.cz / redakce

Kopřivná – Lužná – V pátek 9. února byl v 13:02 hodin oznámen na operační středisko krajských hasičů požár garáže v obci Kopřivná – Lužná na Šumpersku.

Informovala o tom tisková mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že zasahující hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena samostatně stojící celodřevěná garáž v chatové osadě. Uvnitř garáže bylo v době vzniku požáru zaparkováno vozidlo, které majitelé vytáhli ven ještě před příjezdem hasičů a požárem poškozeno nebylo.


ČTĚTE TAKÉ: U Nové Vsi na Chrudimsku začal během jízdy hořet autobus plný dětí


V hořící garáži zůstaly dvě plynové lahve, jedna z nich v průběhu hasebních prací explodovala. Naštěstí výbuchem nedošlo k žádnému zranění zasahujících hasičů. Požárem byly poškozeny ještě dvě starší motorky a celá garáž. V průběhu likvidačních prací hasiči dohašovali skrytá ohniska požáru a rozebírali konstrukce.

Požárem byl ohrožen nedaleko stojící rodinný dům, který se hasičům podařilo uchránit. Likvidaci hlásil velitel zásahu v 14:53 hodin,“ doplnila mluvčí hasičů a upřesnila, že výše škody byla vyčíslena na 100.000 Kč, příčinou vzniku požáru byl vadný technický stav topidla a spalinové cesty.

-jb (red.)

Komentáře