Aktivní střelec při cvičení útočil v obchodním centru Olympia Plzeň. Ilustrační foto. Autor: Honza Vraný, redakce ZE / JV PRESS

Plzeň – Aktivní střelec při cvičení útočil v obchodním centru Olympia Plzeň. Ve středu 7. června se ve večerních hodinách odehrálo v obchodním centru Olympia Plzeň cvičení Policie ČR, složek IZS a bezpečnostní agentury M2C s aktivními střelci. Celá akce měla vyzkoušet reakci a spolupráci policie a dalších složek Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje v případě útoku aktivního střelce.

V průběhu celé simulace všechny jednotlivé části akce byly velmi reálné. Nechyběli připravení figuranti z řad studentů zdravotních škol a bezpečnostních akademií. Přítomní byli i policejní psychologové, kteří předali figurantům jejich role. Řada z nich simulovala raněné, panikařící osoby, probíhala střelba, výbuchy, náběhy policejních složek a pyrotechniky, evakuace přítomných osob do bezpečné zóny mimo obchodní centrum, poskytnutí zdravotní péče raněným, vyšetřování a výslechy přítomných osob. I přesto, že se jednalo o simulaci, prostředí, střelba a celková akce byla velmi reálná a pro zúčastněné mohla být psychicky náročná.

PSALI JSME: Policisté, hasiči a zdravotníci se účastnili cvičení na aktivního střelce

Cvičení bylo vyhodnoceno jako velmi potřebné a úspěšné. Trvalo až do nočních hodin a zúčastnili se ho policisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, z Městského ředitelství policie Plzeň, z Městské policie Plzeň, zaměstnanci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje a Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, bezpečnostní pracovníci M2C a na 150 figurantů.

Podobná cvičení jsou zvláště v dnešní době velmi důležitá a určitě v nich budeme pokračovat zejména proto, aby bylo naše centrum pro návštěvníky bezpečné.

ČTĚTE TAKÉ: Devátý ročník Dne záchranářů patřil na lounském výstavišti hlavně dětem

Autor: Mgr. Tereza RÝPAROVÁ,
Head of Marketing Department,
Redakce „ZE“, Protext.

Komentáře