Rodinný dům minstra vnitra Milana Chovance Foto: Krimi-Plzeň.cz

PLZEŇ – ČERNICE / Někdy mezi 7. až 13. prosincem letošního roku vykradli zloději rodinný dům ministra vnitra Milana Chovance v Plzni-Černicích. Policie případ vloupání do domu Chovance vyšetřuje v utajeném režimu. V této chvíli není jasné zda si zloději dům vybrali záměrně.

„Evidujeme několik případů vloupání do rodinných domů v dané lokalitě. Všemi případy se policisté intenzivně zabývají a po pachateli či pachatelích pátrají,“ sdělila policejní mluvčí Hana Kroftová a dodala, že více informací nebude policie k tomuto případu zveřejňovat.

Rodinný dům ministra vnitra Milana Chovance je ve velmi poklidné části obce a je obklopen stromy, keři a živým plotem, což zřejmě zlodějům imponovalo. Takřka naproti ministrovu domu je společnost, obchodující se zdravotnickými pomůckami a vedle sídlí ordinace veteriny, nicméně ani pohyb cizích vozů zde bohužel místní nepřekvapil a zlodějů si vůbec nikdo nevšiml.

Sousedé říkají, že Chovancova rodina zde žije stejně obyčejně jako ostatní místní a nemá zde žádnou mimořádnou ochranku, ani žádná privilegia a pouze, když se Milan Chovanec vracívá z Prahy, doprovází ho podle webu Krimi-Plzeň.cz bodyguardi, tedy Útvar na ochranu ústavních činitelů.

Komentáře