Tachovská ubytovna kde došlo k vraždě novorozené holčičky Foto: Krimi-Plzeň.cz

TACHOV / Otřesný zážitek z uplynulého týdne si odnášejí policisté i záchranáři. V sobotu 26. března totiž vyjížděli do ubytovny v Tachově, kde matka zavraždila svou novorozenou holčičku. Kriminalisté již ženu obvinili ze zločinu vraždy.

Kriminalisté už ženu obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy. „Obviněná měla utajovat své těhotenství a v inkriminovanou dobu porodila novorozeně ženského pohlaví. Již předem ale měla hrůzný plán. Holčičku měla za použití násilí usmrtit a následně se jí pak chtěla zbavit mimo ubytovnu,“ popsala krajská policejní mluvčí Jana Tomková.

Její hrůzostrašný plán se jí nepodařilo zcela uskutečnit, u ubytovny byla odhalena. Bohužel ne dostatečně včas, aby to miminku pomohlo. „Dítěti byla přivolána zdravotnická záchranná služba, ale na následky zranění při převozu do nemocnice zemřelo,“ doplnila mluvčí.

Minulý víkend, v noci z pátku na sobotu kolem třetí hodiny ráno matka v Tachově na ubytovně v Nádražní ulici porodila holčičku a tu prakticky okamžitě zavraždila. Dle našich informací žena porod uskutečnila venku za ubytovnou.

Partner ženy regionálnímu webu Krimi-Plzeň.cz tvrdil, že po celou dobu netušil, že jeho partnerka je těhotná a uvedl, že tato žena již jedno dítě má. Dle něj se dítě, prý ani neví pohlaví, narodilo na ubytovně již mrtvé.

To, že žena těhotenství skrývala potvrdila také Polka, jejich sousedka z ubytovny, která také také tvrdila, že žena o těhotenství nemluvila a skrývala ho.

Verzi o tom, že by se dítě narodilo mrtvé však policisté vylučují. Matka byla zadržena u ubytovny, když se ještě živé holčičky chtěla zbavit.

Soud již rozhodl o uvalení vazby na ženu. Podle trestního zákoníku této cizince hrozí až výjimečný trest.

Komentáře