Náraz vozidla do plynové přípojky. Foto: PČR OL

Šumpersko – Včera krátce před devatenáctou hodinou došlo v obci Zvole na Šumpersku k havárii osobního automobilu do plynové přípojky. Dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu značky Volvo se při jízdě od obce Vlachov k centru obce Zvole dle svých slov plně nevěnoval řízení vozidla. Když se při hovoru otočil na spolujezdce, sjel na rovném úseku vlevo mimo komunikaci, kde postupně narazil do betonového mostku, plotu a plynové domovní přípojky.

Plynová přípojka byla při havárii poškozena a došlo tak k masivnímu úniku plynu do okolního prostoru. Na místě kromě policistů zasahovali také příslušníci Hasičského záchranného sboru a pracovníci havarijní služby dodavatele plynu.

Z preventivních důvodů bylo ze 7 domů v okolí místa havárie evakuováno 14 osob. Při zákroku nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. Během zákroku byla ulice oboustranně uzavřená.

Práce na místě byly ukončeny po dvacáté hodině. 
Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun na vozidle a na 28 tisíc korun na poškozeném mostku, plotu a plynové přípojce. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty.

-tr

zprávyExtra

Komentáře