Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

JIHLAVSKO – Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek 30. listopadu kolem půl páté odpoledne cestou zdravotnické záchranné služby oznámení o dopravní nehodě, která se stala v Jihlavě na ulici Fritzova v blízkosti autobusového nádraží.

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Policisté prvotním šetřením zjistili, že zde došlo ke kolizi mezi dvěma osobními vozidly a chodkyní. Na místo vyjeli policisté z dopravního inspektorátu Jihlava. Ohledáním místa nehody vyšlo najevo, že devětačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Peugeot 306 projížděla po ulici Fritzova a jela ve směru od ulice Havlíčkova k ulici Jiráskova.

Při jízdě se ale plně nevěnovala řízení a přehlédla chodkyni, která přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce. Po střetu s šestnáctiletou chodkyní řidička pokračovala dál v jízdě a narazila do osobního vozidla Peugeot 206, které jelo před ní.

Při dopravní nehodě byla chodkyně lehce zraněna a musela být z místa nehody převezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Jihlavě. Další účastníci dopravní nehody žádné zranění neutrpěli. Policisté provedli u řidičky osobního vozidla dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 3,71 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky – 3,61 a 3, 52 promile alkoholu v dechu. U řidiče druhého vozidla měla dechová zkouška negativní výsledek. Policisté vyzvali řidičku, aby se podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Řidička této výzvy uposlechla.

Policisté podnapilé ženě zadrželi řidičský průkaz. Při nehodě vznikla hmotná škoda na havarovaných vozidlech ve výši 40 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

-tr

zprávyExtra

Komentáře