Policie - 158, ilustrační foto. Autor: archiv udalosti112.cz / J.B. (redakce)

JIHLAVSKO – Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali na lince tísňového volání 158 dnes, v pátek 24. listopadu, časně ráno kolem jedné hodiny oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy v katastru obce Třebenice na Třebíčsku. 

Policejní hlídka zjistila, že dopravní nehoda se stala již před půlnocí, ale zraněný řidič nehodu neoznámil a sám vyhledal ošetření v nemocnici v Třebíči později. Z dalšího šetření vyplynulo, že  jednadvacetiletý řidič osobního vozidla Peugeot projížděl po silnici ve směru od obce Třebenice k obci Plešice. Při jízdě po rovném úseku vyjel do silničního travnatého příkopu vpravo mimo komunikaci, kde narazil přední částí vozidla do betonového mostku, od kterého se odrazil a s vozidlem havaroval na poli.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který se následně nechal ošetřit ve zdravotnickém zařízení v Třebíči. Policisté provedli v nemocnici u řidiče dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní –   1,83 promile alkoholu v dechu. Policisté muže vyzvali, aby se podrobil opakované dechové zkoušce, jejích výsledek byl také pozitivní – 1,82 promile alkoholu. Řidič požití alkoholu před jízdou doznal.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle v celkové výši 80 000 korun. Věc dopravní nehody bude řešena podle výsledků dalšího šetření.

-rej

Komentáře