Městská policie - pouta, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Cheb – Proti osmatřicetileté ženě z Chebska zahájil 8. února kriminalisté z Odboru hospodářské kriminality trestní stíhání a okamžitě ji obvinil z přečinu úvěrový podvod a pokračující zločin úvěrový podvod. Ženě, nyní hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

O případu informovala karlovarská policejní mluvčí Kateřina Böhmová s tím, že obviněná žena měla od roku 2010 do konce roku 2016 uzavřít nejméně 56 úvěrových smluv. Žena úvěry uzavírala u bankovních i nebankovních institucí, půjčovala si přes internet nebo i po telefonu. Při uzavírání smluv uváděla nepravdivé údaje nebo hrubě zkreslené o výši svého příjmu, neboť si byla vědoma své špatné finanční situace a skutečnosti, že při přiznání jejích skutečných příjmů by jí úvěr nebyl pravděpodobně poskytnut. Ve dvou případech, kdy žádala bankovní instituce o poskytnutí úvěru, měla předložit padělané potvrzení o výši svého příjmu. V jednom případě ji byl na základě tohoto potvrzení také úvěr ve výši 100 000 Kč poskytnut.

Žena uzavírala půjčky např. na 2 nebo 3 tisíce korun, ale žádala také i o statisícové částky.

Během 6 let byly ženě poskytnuty úvěry od různých společností v celkové výši přesahující 920 000 Kč. Žena však celkem žádala o částku téměř 5 700 000 Kč, která ji poskytnuta ale nebyla. V lednu 2018 činila škoda na nesplacených zůstatcích úvěrů 312 000 Kč,“ upřesnila k případu policejní mluvčí


ČTĚTE TAKÉ: Prostitutka okradla u Dolního Dvořiště cizince, který ji svezl


Ženě v případě prokázání viny hrozí za úvěrový podvod až osmiletý trest odnětí svobody.

-jb (red.)

Komentáře