Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Olomoucko – Prostřednictvím internetového inzertního portálu nabídla dosud nezjištěná osoba k prodeji mobilní telefon typu Samsung Galaxy S7 edge gold za částku 6 500 korun. Telefon se rozhodl zakoupit pětačtyřicetiletý muž z Prostějovska.

Po e-mailové komunikaci s prodejcem zaslal požadovanou částku na jeho bankovní účet. Po obdržení peněz prodejce s kupujícím přestal komunikovat, telefon nedodal a naopak ho na inzertním portálu dále nabízí k prodeji. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod. Za ten podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

VAROVÁNÍ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

 Při nákupu zboží prostřednictvím internetových inzertních a aukčních portálů dbejte zvýšené opatrnosti. Jde totiž o prostředí, které různým nepoctivcům dává dříve netušené možnosti, a ti toho rádi využívají. Zejména při nákupu elektroniky, a telefonů zvlášť, mnohdy zájemce podlehne nabídce výhodné koupě za bezkonkurenční cenu. A právě taková nabídka s cenou výrazně nižší než obvyklou, by měla být prvním důrazným varováním. Nevěřme tomu, že někdo je takový dobrák, že nám prodá věc s výrazně nižším ziskem, než by mohl získat.

Další radou je využívat recenzí a nakupovat jen od prověřených prodejců. V neposlední řadě nedoporučujeme u bazarového zboží platbu předem. Pokud se jedná o internetový obchod, nechávejte si zboží posílat na dobírku.

-tr

Komentáře