Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: redakce

Praha – Policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu vyjížděli v noci na neděli 5. listopadu k nahlášenému případu vloupání do vozidla v ulici Hudečkova v Praze 4. Podle tohoto oznámení od pozorného občana se pachatel vloupal do jednoho z vozidel a utekl pryč. Policisté dostali popis pachatele a vydali se ho do okolí této ulice hledat.

Po několika minutách pátrání policisté uslyšeli řinčení skla. Pachatel se vrátil na místo a jen pár metrů od prvního vykradeného vozidla začal vykrádat další. Přímo při činu ho načapal jeden z policistů, nicméně pachatel se nechtěl jen tak vzdát a začal utíkat. Policista muže vyzýval, ať se zastaví a vzdá se. Ten těchto opakovaných výzev neuposlechl, proto došlo na použití varovných výstřelů. Ani ty pachatele, ale nezastavily a dál utíkal. Nakonec se ještě pokusil schovat pod zaparkované vozidlo, ale policisty nepřelstil. Ti ho za použití donucovacích prostředků zadrželi.

Pětatřicetiletý muž se policistům ještě na místě přiznal k vykradení celkem tří vozidel. Také u něj byly nalezeny kradené věci a kladívko, kterým u nich rozbil okna.

Muž je nyní podezřelý z trestných činů krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Z posledního jmenovaného je podezřelý proto, že má platný zákaz pobytu na území ČR a byl soudně vyhoštěn. Na muže byl navíc vydaný příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, protože nenastoupil do vězení za jinou majetkovou trestnou činnost.

t/r

Komentáře